İlkay İlknur

Trakya Üniversitesi Yazılım Şenliği Ardından

April 25, 2012

Merhaba Arkadaşlar,

Nisan ayında katıldığım bir başka etkinlik te Trakya Üniversitesi Yazılım Şenliği'ydi. Isparta'dan sonra katıldığım 2. üniversite semineri olan bu seminerde açıkcası beklentilerim oldukça yüksekti ;) Neden mi ? detaylar birazdan...

İlk günü benim C# 5.0 sunumumla açtık. Açıkcası günün ilk ve tek Visual Studio açılan oturumuydu. Bu oturumda C# 5.0 'dan ve Project Roslyn'den bahsederek oturumu tamamladım. Gün içerisinde ise Burak Selim Şenyurt ve Ercan Bozkurt'ta sunumlarını tamamladılar ve ilk günü bu şekilde bitirdik demek isterdim ama Trakya Üniversitesin'deki arkadaşlar o kadar güzel bir etkinlik hazırlamışlar ki hemen hemen her detayı düşünmüşler. :)  Önce tabi ki hazır Edirne'ye gitmişken ciğerimizi yedik ve süper bir Edirne turu yaptık.

İkinci güne ise workshoplarla başlamak yerine Edirne kent ormanı içerisinde süper bir kahvaltı yaparak güne başladık :)  ve daha sonra workshopların yapılacağı yere doğru yola çıktık. Workshoplar için ajanda biraz sarkarak ta olsa başladı ve saat akşam 20:30'a kadar workshoplara devam ettik.

İkinci gün sonunda saat 20:30'da Edirne'den yola çıkarken yüzümüzde gülümseme aklımızda da güzel anılar vardı. Etkinlik içerisinde büyük bir arkadaş grubunun payı vardı. Tabi ki Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yılmaz Kılıçarslan'a teşekkür etmeden olmaz bizleri süper ağırladılar.

Bunun yanında başta MSP Fevzi Yılmaz'a sonrasında Sezer'e,Cem'e,Melis'e,Elif'e,Merve'ye, Hüseyin'e, Orkun'a ve adını şu an hatırlayamadığım tüm arkadaşlara bizi ağırladıkları için teşekkür ederim. Süperdiniz !